Кантрі

Кантрі (Country) - це стиль, який об’єднує в собі безлічь обличь: в залежності від країни, чий колорит він відображає, можуть змінюватися практично всі декоративні елементи, які використовуються для відтворення інтер'єра кантрі. Естетика цього стиля тяжіє до образів минулого, до ностальгії за «старими добрими часами», до розміреності та затишку, що характеризує спокійне сільське життя. Кантрі, як напрямок, широко поширений в усіх країнах Старого та Нового Світу. Крім того, він скрізь має свої характерні національні особливості.

Грецький кантрі, як і американський, відзначається простотою та природністю – чисто вибілені стіни контрастують з яскраво розмальованими з обох боків дверними і віконними рамами. В оформленні інтерьєра використовується мінімум меблів, як правило, дерев'яних і навмисно грубуватих. Посуд і домашнє начиння веселе та яскраве на вигляд, чудово доповнюють образ сільського Середземномор'я. Американський кантрі теж відрізняється простотою, мінімалізмом обробки, чіткістю форм і функціональністю.

Німецький кантрі хоча і виглядає більш солідно, але в ньому також використовуються натуральні матеріали, а декоративні деталі стилізуються під старовину – світильники, ковані предмети, старовинний посуд.

Слов'янський кантрі відрізняється, перш за все, використанням національних елементів декору – таких як розпис, вітражі, кахель. Крім того, обов’язковою є наявність різьблення: адже дерево – це споконвіку основний материал слов'янського заміського інтер'єра. Візерункові плетіння різьблених дерев'яних меблів перекликаються з орнаментами виконаних вручну вишивок та розписів, які прикрашають предмети домашнього побуту.

В облаштуванні приміщень і меблях використовуються виключно натуральні матеріали: дерево, камінь, коркові покриття, що мають легкі природні відтінки.

Стилю кантрі притаманна велика кількість текстилю в усіх варіаціях: текстиль на вікнах, м'яких меблях, у вигляді прикрас на стінах та підлозі.

Тепло натурального дерева, неяскраві тони, затишний камін, дерев'яні стельові балки – це основні відзнаки, які надають інтер'єру в стилі кантрі справжнього тепла та затишності.

Кантрі найчастіше застосовується в невеликих, з низькими стелями кімнатах без вишуканих архітектурних деталей. Сьогодні особливу популярність мають кухні та меблі в стилі кантрі. Найбільш характерним є використання плетених дерев'яних нефарбованих меблів.

Кантрі

Кантрі

‹ Кітч (кіч)Начало разделаКласичний стиль ›