Еклектика

При бажанні або необхідності можна знайти ідеальне сполучення різних стилів навіть у просторі однієї кімнати. Це може знадобиться, наприклад, якщо вам подобається сучасний стиль хай-тек, але ви не в змозі розлучитися з різьбленим бабусиним комодом із дуба. Головне – це правильно організувати простір навколо комода, тобто зробити так, щоб він не виглядав стороннім предметом, а ще краще – вигідно підкреслював загальну ідею інтерьєра. Крім того, змішання стилів стає необхідністю, якщо в квартирі проживає родина з кількох людей, які належать до різних поколінь. У кожного з них свої смаки, і при цьому кожен повинен мати в квартирі куточок, де б він почував себе максимально затишно. Еклектика – це своєрідний стиль, який є симбіозом кількох напрямків.

Сучасна еклектика

Не хотілося вам іноді створити образ ідеальної, на ваш погляд, людини, поєднуючи в ній, здавалося би зовсім несумісні риси абсолютно різних людей? Так і XX століття увійшло в історію мистецтва як століття змішання стилів, тобто еклектики.

Як зародився цей стиль? На початку минулого століття авангардисти в спробах створити щось нове постійно «натикалися» на те, що все вже колись було створено раніше і відбивалося, наприклад, у найдавніших культурах Китаю або Індії, шумерських манускриптах або скульптурах Месопотамії. Стало зрозуміло, якщо піти шляхом деякого запозичення і сполучення вже існуючого, можна створити щось нове і цікаве. Сучасний арт-дизайн змішує західне і східне, старе і нове – арт-деко з хай-теком і етно, тобто інтер'єри початку третього тисячоліття за своїм стилістичним складом є надзвичайно багатокомпонентними.

Найчастіше змішуються близькі один до одного історичні стилі. Наприклад класицизм і ампір, бароко і модерн, і в результаті виходять композиції, де окремі елементи в інтер'єрі гармонійно поєднуються та не суперечать один одному. Іноді змішання стилів набуває характер ризикованого експерименту, в якому елементи різних стилів навмисно протиставляються, «стикаючись» один з одним. І несподівано змішання в незвичайних пропорціях елементів, що належать до різних епох і течій у мистецтві, стає єдиним цілим, частини якого утворюють незвичайну гармонію, результатом якої стає неповторний, яскравий та індивідуальний стиль.

Еклектика

Весь образ такого приміщення побудований на протиріччях, де комфортно співіснують зразки найрізноманітнішого живопису – від полотен давніх майстрів до робіт, створених руками господарів або їхніх дітей; сучасні м'які меблі сусідять, наприклад, зі старим комодом або кріслом, які пережили кілька історичних епох. Слід відзначити, що в обстановці, де змішані стилістично різні предмети, дуже важливо акцентувати увагу на деталях, оскільки саме вони поєднують такі різні за характером речі.

Наприклад, основним елементом вітальні ви хочете зробити привезені з далекої подорожі розписані вручну тканини, які так полюбилися вам. Щоб виділити цей елемент декору, вам доведеться ретельно продумати кольорову гаму кімнати. В цьому випадку допоможе такий прийом: частину стін в інтер'єрі можна залишити білими, а частину пофарбувати в насичені кольори, які підкреслять неповторність і оригінальність розміщених на їхньому фоні декоративних елементів. Такий прийом колірного змішання додасть простору додаткову глибину.

Еклектика

Будинок – це живий організм. Він постійно розвивається разом зі своїми мешканцями і, як все наше життя, складається з протиріч. В образі будь-якого будинку ми вгадуємо індивідуальність його мешканців. Більшість предметів і деталей, які стали декоративним оздобленням інтерьєра, були в різний час придбані господарями і вже прожили разом з ними деяку частину життя. Вони поступово стали важливими та необхідними. Господарям так само важко розстатися з такими речами, як і забути частину свого минулого. Знайома ситуація, чи не так? Але не поспішайте відправляти дорогі або пам'ятні речі на звалище: невеликі продумані зміни – і ось вже улюблені речі, які на перший погляд не поєднуються за стилем, зайняли своє особливе місце. Крім того, виявляється, що створена в такий спосіб еклектика, дуже гармонійна.

Нерідко оригінальні інтер'єри можна спостерігати в будинках людей, які багато та захоплено подорожують і привозять різні сувеніри з поїздок додому. Завдяки вдалим імпровізаціям і доброму смаку господарів, речі з різних країн та епох органічно поєднуються як зі старими, так і з сучасними меблями. В такому будинку мирно співіснує безліч різноманітних «трофеїв», створюючи своєрідний декор-коктейль з меблями, купленими у антиквара або замовленими у сучасного модного дизайнера. А загальна ідея такого інтер'єра – декор, повний фантазії та свободи, коли речі, що зацікавили господаря, наприклад формою або незвичайною обробкою матеріалу, компонуються між собою, незважаючи на стиль.

Такі інтер'єри абсолютно унікальні та надзвичайно декоративні: вони насичені кольором, деталі в них є окремими витворами мистецтва, які при цьому органічно співіснують, доповнюючи та прикрашаючи один одного. Будинок, оформленний в еклектичному стилі, завжди виглядає не тільки живим і оригінальним, але, як правило, має своєрідний шарм і привабливість.

‹ Готичний стильНачало разделаЕкспресіонізм ›