Єгипетський стиль

Стародавній Єгипет – це одна з перших цивілізованих держав. Тому єгипетський стиль в інтер'єрі можна теж назвати одним з перших, який став відомим усьому людству. Однак незважаючи на це єгипетський стиль, в основному, не був запозичений іншими народами, які з'явилися і розвивалися пізніше. Тим не менше впізнати цей стиль в інтер'єрі з тисячі інших, досить легко.

Єгипетський стиль

Перш, ніж дізнатися, які меблі, прикраси та планування характерні для єгипетського стиля, ви повинні погодитися з тим, що ваша квартира або будинок будуть оформлені у певному кольорі.

Жовтий – колір розлуки?

Жовтий колір і всі його відтінки – це кольори, які переважають в єгипетському інтерьєрі. Чому, не відомо й досі.

Сучасникам близька версія, що жовтий колір – це колір багатства, а точніше золота. Так царські персони створювали видимість фінансового благополуччя або ілюзію багатства.

Фантазери вважають, що це довільний колір, але він певним чином впливає на життя царських персон. Відомо, що жовтий – це колір розлуки. Хто знає, може саме тому, цариця Стародавнього Єгипту Клеопатра так швидко розлучалася зі своїми коханими.

З іншого боку психологи стверджують, що жовтий колір приносить радість, надає людині впевненості у собі, провокує кмітливість і оригінальність у вчинках. Слід відзначити, що Єгипет дійсно був сильною державою, і запорукою цього було не одне важливе рішення.

З усіх перерахованих вище версій, можна погодитися лише з тим, що єгипетський стиль завдяки відтінкам жовтого кольору, дійсно виглядає дорого.

Зациклюватися на жовтому кольорі не варто. Менш привілейованими кольорами, але теж досить популярними в єгипетському стилі є бежевий і колір слонової кістки. Інші яскраві кольори теж присутні в єгипетському інтерьєрі, але тільки в мінімальній кількості.

Все, що нам залишилося ...

Єгипет носить в собі багато загадок, тому ніхто не знає, як насправді виглядали хороми єгипетських царів. До наших днів дійшли лише уривки описів і зображень зі стародавніх джерел, що збереглися. Тому краще слухати поради сучасних дизайнерів, які допоможуть стилізувати інтер'єр під Стародавній Єгипет.

Вам можуть запропонувати зробити кімнату в формі піраміди або поселити в передпокої Сфінкса. Але це буде занадто помпезно та символічно. Більше того, ви витратите неймовірну кількість грошей.

Найкраще привнести в інтер'єр окремі елементи єгипетського стиля. Наприклад, вам сподобаються арки, колони або пілони. Пілони – це невисокі стовпи, що в Стародавньому Єгипті встановлювали біля входу в палаци. Подібні елементи виконують з пластика або гіпсокартону.

Стіни та стелі можна прикрасити єгипетськими фресками. Це особливий вид живопису, характерний для Стародавнього Єгипту. Також в оселях багатих єгиптян розписували стіни піктографією. Щоб фарби не втрачали яскравості та не змивалися з поверхні, стіни покривали розігрітим рідким склом.

Підлога в єгипетському інтерьєрі була або золотою, або срібною, точніше її покривали плитками з дорогоцінних металів. Сьогодні зовсім нескадно прикрасити підлогу сучасною плиткою, виконаною під золото або срібло.

Двері, виконані в єгипетському стилі, потребують особливої уваги. Найчастіше двері в єгипетські зали та приміщення, виготовлялися з кедра. Крім того, їх прикрашали золотом і слоновою кісткою. Створюючи єгипетський інтерьєр, можна вибрати звичайні двері з імітацією позолоти та слонової кістки.

Єгипетський стиль

Оздоблення інтер'єра в єгипетському стилі

Якщо ви не хочете, щоб ваш будинок був повністю зроблений в єгипетському стилі, ви можете звичайний дизайн приміщення прикрасити оригінальними деталями, які мають безпосередньє відношення до теплого і сонячного Єгипта.

В Стародавньому Єгипті всіх фараонів вважали дітьми сонця. Тому по-єгипетські прикрасити інтер'єр допоможе сонячна символіка. Наприклад, крилата куля з променями чи сокіл. Саме такі форми мало Сонце в Єгипті. Ще одним символом сонця було звичайне коло, що нагадує сонячний диск. Цей символ присутній майже в кожному єгипетському орнаменті. Тому в єгипетському інтер'єрі так багато зображення сонця – декоративні керамічні вироби з орнаментом, текстиль тощо.

Єгипетський стиль здається нам досить розмитим, але, зібравши всю інформацію, яка зберіглася до наших днів, можна створити в помешканні розкішну і водночас досить теплу і затишну обстановку, від якої буде віяти величчю Єгипту.

‹ ТехноНачало разделаІндійський стиль ›