Готичний стиль

Фантастичні конструкції готики завдяки своїй дематеріалізації, прагненню вгору, експресивності, ірраціоналізму долають громіздкість каменю, додаючи стилю легкості та деякої містики одночасно. Стіни облицьовуються деревом, прикрашаються яскравим стінним розписом, настінними килимами. Завдяки цьому вони перестають бути звичайним конструктивним елементом, здаються більш легкими.

Характерними елементами готичного стиля є стрункі колони, складні форми склепінь, ажурні орнаменти, вікна у формі троянди, стрілчасті склепіння, вікна з опуклого скла у свинцевому обрамленні, але без завіс. Для оформлення кімнат картини практично не використовуються. В цей час з'являється портретний живопис маслом і гравюри по дереву. Живопис і скульптура дуже виразні та експресивні. "Готичні троянди", барвисті вітражі, розмальовані скульптури – все це говорить про особливу роль, яка надавалась кольору в середньовіччі. Дощату та кахельну підлога, що використовувалась в інтерьєрі ранньої готики, пізніше почали застеляти килимами.

Готичний стиль

Стелі зазвичай дерев'яні балочної конструкції або з відкритими оформленими кроквами. Також зустрічається декоративний розпис на стелі.

Центром інтер'єра в готичному стилі є розкішно оформлений камін або кахельна піч.

У формоутворенні дещо важких та незграбних дерев’яних меблів домінує копіювання церковної архітектури. Типовими меблевими виробами готичного стиля є такі: високі двостулкові шафи з чотирма, шістьма чи дев'ятьма фільонками, а також буфети на високих ніжках.

Основні матеріали: камінь, мармур, дерево (дуб, горіх, ялина, сосна, модрина, ялівець, кедр європейський).

В декорі застосовується плиткова мозаїка, майоліка; скрині обтягували натуральною шкірою, також популярна багата металева (залізна та бронзова) фурнітура, мотиви сталактитів, виточені бруски. Фігурна ліпнина іноді розписується і покривається позолотою. В цей період під час оформлення інтерьєрів в орнаменті використовуються геральдичні герби.

Кольорова гама: відтінки червоного, синього, жовтого, коричневого в поєднанні з срібним та золотим, а також пурпурові, рубінові, синьо-чорні, гвоздично-рожеві та зелені відтінки.

Готика

‹ Арт-декоНачало разделаЕклектика ›