Хай-тек

Все нове згодом стає старим. Можливо, у недалекому майбутньому ми відвеземо на дачі морально застарілі плазмові телевізори, викинемо в сміттєпровід непотрібні цифрові «мильниці», а на супермодні нині галогенні люстри навіть не подивимось. Але все це буде завтра. А сьогодні людство намагається зазирнути в невідоме майбутнє , щоб хоча б частково перенести з нього мрію в реальність. Завдяки саме цьому прагненню в мистецтві з'явився новий напрямок хай-тек, тобто художнє осмислення високих технологій.

Ви мрієте мати будинок, що нагадує космічний корабель або житло героїв з оповідання Рея Бредбері, а може, бажаєте відтворити у своїй квартирі окремі фрагменти інтер'єра майбутнього? Немає нічого простіше! Хай-тек сьогодні популярний як ніколи. Тому придбати різні предмети інтер'єра в цьому стилі не складе особливих труднощів – багато дизайнерів пропагандують хай-тек, привносячи його елементи в обстановку і декор.

Метал і скло. Скло і метал. Трохи пластику. Прямі лінії, строгість і простота конструкцій. Ніякого дерева, складного оздоблення та шпалер в квіточки. Таким є рецепт правильного інтер'єра від хай-тек. Столи зі строго прямокутними або круглими скляними стільницями, стільці з металевими ніжками і спинками, журнальні столики на коліщатах, стелажі зі скляними полицями ... Зрозуміло, стиль хай-тек найбільше підходить для просторих і великих приміщень, які розділяються на функціональні зони за допомогою перегородок і дверей зі скла. Прозорі двері-купе в алюмінієвій рамі не лише данина останній моді, але й дуже зручна і функціональна річ, оскільки дозволяють економити простір.

Хай-тек

Меблі в стилі хай-тек

Для інтер'єра в стилі хай-тек ідеальними є м'які меблі, які вирізняє простота геометричних форм та однотонна оббивка. До речі, ефект «яскравої плями» найпростіше створити за допомогою дивана, наприклад, радикально червоного або синього кольору. Він значно пожвавить загальну картину. Головне, не захоплюватися і пам'ятати правило: в інтер'єрі хай-тек яскрава пляма має бути тільки одна. Любителям експериментів краще придбати диван-трансформер, який складається з модулів, що дозволяють змінювати його форму. Наявність знімних чохлів дає можливість реалізувати найсміливіші фантазії дизайнерів. Зрозуміло, такі меблі коштують недешево. Якщо ви хочете придбати дійсно прекрасну річ від відомого дизайнера, будьте готові викласти за неї кругленьку суму. Шкіряний стілець від Reflex, що змінює забарвлення в момент дотику до нього, або його побратим з кольорового прозорого пластику, або така сама прозора шафа – будь-яка авторська річ, придбана вами, прослужить набагато довше, ніж предмет масового виробництва.

Хай-тек

Освітлення в стилі хай-тек

Правильно підібране освітлення, як правило, є одним з найважливіших моментів під час створення інтер'єра хай-тек. Для цього стиля це подвійно важливо. Забудьте про класичні люстри, кришталеві підвіски, різноманітні ліхтарики та бронзу «з палацу». Численні вбудовані світильники в поєднанні з каскадом невеликих підвісних галогенних ламп – ось що вам зараз потрібно. Причому підвісити їх можна як на однаковому, так і на різних рівнях. Головна умова – їх простота,зручність і легкість. Струнні світильники та різні натяжні системи є непоганою ідеєю для тих, хто приділяє освітленню значну роль в інтер'єрі. Натяжні системи дозволяють моделювати простір, привертаючи увагу до одних предметів і приховуючи в тінь інші.

Використовуючи струнні світильники, можна візуально розділити приміщення на окремі функціональні зони, створивши межу між кухнею та їдальнею або вітальнею та спальнею, При цьому зробити ви це з неймовірною легкістю і пластичностю.

Софіти всіляких конфігурацій також дуже зручні, практичні і, що важливо, досить дешеві. Вони однаково доречні як у вітальні над диваном, так і в кухні над столом. На жаль, у списку їх достоїнств не значиться витонченість. Застосовуючи таку систему в квартирі, ви завжди трохи ризикуєте ... Головне, не перестаратися, щоб житлова кімната не почала нагадувати офіс.

Торшери з чарівним розсипом галогенних лампочок виглядають бездоганно. Навряд чи при їх світлі можна читати. Напевно, їх призначення в іншому – додати інтер'єру певний шарм, зробити його водночас оригінальним і по-домашньому затишним.

Вікна і стіни в стилі хай-тек

Кращий одяг для вікон у стилі хай-тек – вертикальні або горизонтальні жалюзі. Але якщо вам здається, що таке житло нагадуватиме офіс, то додайте до них штори: неодмінно однотонні, неяскраві, не дуже тонкі й не дуже щільні. Звичайно, можна обмежитися тільки ними, але за умови, якщо всі перераховані вище вимоги дотримані. Поєднання: тонка вуаль плюс важкі щільні штори та ламбрекен тут недоречні. Оскільки, це – класика.

Хай-тек

Гладкі світлі однотонні стіни – обов'язкова ознака інтер'єра хай-тек. Для стін найбільш підходять такі кольори: білий, сірий та його відтінки, бежевий, пісочний. Професіонали рекомендують відмовитися від шпалер і віддати перевагу фарбі.

Ідея мінімалізму диктує свої правила: прикрашати стіни ні до чого. Якщо все-таки голі стіни вам видаються неприйнятними, пожвавити їх допоможуть великі сучасні авторські фотографії в легких металевих рамах (переважно чорно-білий варіант) або картини з абстрактною тематикою.

Рецепти від хай-тек

Навіть якщо в школі ви були не в ладах з геометрією, візьміть за основу принцип поєднання простих геометричних фігур. Напівкруглий диван, квадратний килим, кулі-бра, конусоподібні світильники, що звисають зі стелі... Що постелити на підлогу? Килим з традиційним класичним візерунком виглядатиме смішно. Краще зупинити свій вибір на однотонних килимах або килимових покриттях. Особливо ефектні моделі з великим ворсом. Ви схильні до деякого епатажу? Тоді придбайте плед або покривало на диван, яке імітує шкіру леопарда або зебри. Справжня шкура тварини відмінно прикрасить кімнату і зробить хай-теківській інтер'єр домашнім. Якщо вам дозволяють кошти, то можна купити покриття для підлоги, яке зшито зі шкур тварин. Втім, особливо відданим шанувальникам Green Peace радимо звернути увагу на їх аналоги зі штучного хутра.

Ніщо не прикрасить інтер'єр в стилі хай-тек краще, ніж великий казковий акваріум з екзотичними мешканцями.

Без якої речі навіть найстильніша і дорога обстановка в стилі хай-тек буде неповною? Звичайно, без комп'ютера! Якщо вам набридли сірі штамповані ящики, то монітори та системні блоки з кольорового пластику сьогодні набувають все більше популярності. Монітор яскраво-червоного кольору, під леопарда або в горошок, ймовірно, зацікавить дівчат. Чоловікам швидше за все сподобаються розкішні чорні або сині варіанти. Завдяки стилю хай-тек, одвічна мрія пофарбувати холодильник в синій колір, починає реалізовуватися.

‹ ФункціоналізмНачало раздела