Мінімалізм

Крайня лаконічність форм, повна відсутність декору, орнаментів або деталювання фасадного оздоблення. Ясність композиції, монохромність, природність фактур та материалів. Робота великими площинами, графічність.

Мінімалізм, в своєму крайньому виявленні , прагне повністю відмовитися від використання декоративних засобів, вважаючи, що для архітектури цілком досить стін і даху, а для інтер'єра – ліжка і столу. Мінімалістичні будівлі, втім, можуть мати досить складну конфігурацію, продиктовану характером і можливостями матеріалу.

Модульні бетонні конструкції, які ввів у моду японський архітектор Тадао Андо, підказують строгий геометричний підхід, а використання монолітного бетону дозволяє втілювати пластичні та водночас лаконічні форми. Однак у будь-якому випадку мусить виконуватися основна вимога: незалежно від складності завдання воно має бути розв’язано мінімальними (хоча б на вигляд) засобами. Ніяких надмірностей, деталей або складного оздоблення. Бажано, щоб навіть конструктивні елементи були приховані і не впадали в очі. Вся увага приділяється об'ємно-просторовому рішенню, і його бездоганність не потребує додаткових прикрас. Взагалі, для мінімалістів не існує інтер'єра, вірніше, кращим інтер'єром вважається саме його відсутність. Оздоблення має бути дуже простим, в кращому випадку фарба на стінах і паркетна дошка на підлозі. Обов'язкова умова – монохромність, графічність, велика кількість вільного простору.

Допускається наявність найнеобхідніших меблів, крім того, їх контури мають бути максимально простими. Ідеальний варіант – це порожня кімната, в якій стоїть самотнє ліжко, або робочий стіл з кріслом, або диван з телевізором. Всі функціональні елементи, які не володіють достатньою монолітністю і стерильністю форм, слід сховати за перегородками. Єдино допустимі декоративні включення – художні об'єкти, розміщені так, щоб ніщо не заважало насолоджуватися їх спогляданням.

При такому лапідарному підході основним інструментом, який створює характер і настрій інтер'єра, є світло. Природне освітлення в різний час доби і різноманітні види штучного підсвічування мають бути продуманими до найменших подробиць. Адже саме світло здатно оживляти і трансформувати простір.

Мінімалізм

Мінімалізм

Мінімалізм

‹ КонструктивізмНачало разделаМаньєризм ›