Ренесанс

Архітектурний стиль Ренесанс еклектичний і скоріше декоративний, ніж конструктивний. Формальні елементи стиля почерпнуті з арсеналу форм греко-римських ордерів. Вікна вирішувалися з напівкруглим, пізніше з прямим завершенням. Інтер'єри палаців вражали монументальністю просторових ефектів, пишністю мармурових сходів, багатством декоративного оздоблення. Вітальні та спальні знатих людей меблювалися дорогими меблями, виконаними в античному стилі. Підлога, стіни та дверні рами облицьовувалися мармуром; стеля, виконана з колод або кесонів, обшивалася деревом.

Гармонійність форм визначається правило золотого перетину, яке і є її мірилом.

Ренесанс

Меблі стиля Ренессанс мають чітку форму, ясну побудову та численні архітектурні елементи. Корпусні меблі вирішуються як будівля або мініатюрне палаццо з колонами, пілястрами, карнизами, фронтонами.

Античні мотиви та ідеї стали взірцем для орнаментів, які прикрашають інтерьєри Ренесансу. Широко використовуються різної форми колони, пілястри, мотив канделябра, купідони; запроваджуються в хід гротески, розвинуті на основі орнаментів, які були виявлені на стародавніх римських стінних розписах; широко вживаються арабески, плетінки, картуші, фестони, гірлянди, грифони, голови левів тощо.

Ренесанс

Після ліжка другий за важливістю предмет обстановки – це скриня-кассоне (прикрашена різьбленням, інкрустацією та розписом). В інтерьєрі зустрічаються два типи столів: прямокутної форми з товстою стільницею на двох масивних підвалинах, а також центральний або однопорний, який може мати стільниці круглої, шести- або восьмикутної форми. Особливою декоративністю відзначалися венеціанські меблі: скрині та шафи прикрашалися розписом, позолотою, стукко.

Основні матеріали: чорне й біле дерево (дуб, горіх, екзотичні породи), слонова кістка, камінь, мармур, піщаник.

Кольорова гама: м'які та світлі, темні та похмурі, дзвінкі та насичені; холодні відтінки білого кольору і пастельна гама.

Ренесанс

‹ МодернНачало разделаРококо ›